Auxilia - welkom

Welkom op de website van
                         Auxilia-Brasili-ja 

“Het is waar dat het slechte en sensationele nieuws in de media vaak de media beheerst, maar we moeten ons niet gek laten maken.
Er is ook nog zoveel goed nieuws dat in stilte, elke dag, mensen een hart onder de riem steekt”

(Sjaak de Boer: rondzendbrief)

 logo Auxilia Brasili-ja

Afdrukken

Stierenproject van de Loita-Maasaigroep in Kenia

De Ikerin Women Group is een groep van 25 Maasai vrouwen uit een zeer traditionele en conservatieve achterstandsgroep. Deze vrouwen willen heel graag hun eigen levensstandaard en met name die van hun dochters verbeteren.

De Loita-Maasai groep woont in de grensstreek van Kenya en Tanzania in Narok County en wel in de plaats Loita Devision. De Maasai zijn van oudsher een rondtrekkend herdersvolk, maar nu vestigen zij zich meer in hun "kralen" om vandaaruit naar vruchtbare weiden voor hun vee te trekken. Vrouwen hebben in feite weinig in te brengen in de Maasai mannencultuur, maar zij beginnen zich van hun waardigheid bewust te worden. Vrouwen nemen nu het heft in handen en komen op voor hun gezinnen

Het gaat om een zelfstandige groep van 25 vrouwen die begeleid wordt door een CBO. Dat is een organisatie die hen ondersteunt om zelfstandig beslissingen te kunnen nemen. Zij willen een inkomens genererend project starten: het vetmesten van jonge stieren Dat past in hun cultuur en wordt in hun mannenmaatschappij geaccepteerd. Met de opbrengst van deze activiteit willen zij hun dochters onderwijs laten volgen zodat deze meisjes betere levenskansen krijgen.

Zij vragen een bedrag van €1200,- Dat is voor de aanschaf van jonge stieren en begeleidende workshops, die nodig zijn om te leren deze stieren hoe deze beesten het best gehouden kunnen worden